Best Garden
Steel Leaf Rake
SKU: 7198617
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$15.99
Features
Specifications
This leaf rake features a chrome-plated spring brace and an enameled head. It has a 22-inch wide head with 22 tines and a sturdy 48-inch pine wood handle.
- Spring brace provides added support
| Brand | Best Garden |
|---|---|
| UPC | 755625012388 |
| Package Length (in) | 72.00" |
| Package Width (in) | 18.00" |
| Package Height (in) | 10.00" |
| Head Width | 22" |
| Head Height | 18" |
| Tine Material | Steel |
| Number Of Tines | 22 |
| Handle Length | 48" |
| Handle Material | Wood |
| Warranty | 1 Yr. |