Landscapers Select
GB-3624-3L Planter Dolly, 16 in OAL, 16 in OAW, 2.25 in OAH, 1 -Shelf, Iron Shelf, White Shelf
SKU: GB36243L
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$17.99
Features
Specifications
Easy to move iron dolly stand with four PVC casters.
| Brand | Landscapers Select |
|---|---|
| UPC | 045734991323 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section T4 |
| Package Length (in) | 16.20" |
| Package Width (in) | 12.80" |
| Package Height (in) | 16.20" |
| Caster Material | PVC |
| Caster Size | 40 x 36 mm |
| Caster Type | 4 Casters without Break |
| Material Gauge | Steel |
| Number of Shelves | 1 |
| Overall Height | 2.25 in |
| Overall Length | 16 in |
| Overall Width | 16 in |
| Shelf Color | White |
| Shelf Height | 2.25 in |
| Shelf Length | 16 in |
| Shelf Material | Iron |
| Shelf Width | 16 in |
| Suitable for | Indoor/Outdoor |