Landscapers Select
Pop-Up PVC Garden Bag (Beige) 22 in. x 27 in.
SKU: 60013L
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$32.99
Features
Specifications
This sturdy, pop-up garden bag makes yard work easier with its robust construction that keeps the bag open for simple filling and emptying. Designed for convenience, it features strong webbing handles for comfortable carrying and collapses effortlessly for compact storage. Made from durable, beige PVC, this 45-gallon capacity bag measures 22 inches in diameter (D) by 27 inches in height (H).
- Sturdy construction keeps bag open during use for easy filling & emptying
- Easily collapses for storage and transportation
- Strong handles for carrying
- Opening can be angled for easy filling at low levels
| Brand | Landscapers Select |
|---|---|
| UPC | 045734991491 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section H2 |
| Package Length (in) | 23.20" |
| Package Width (in) | 6.10" |
| Package Height (in) | 23.20" |
| Capacity | 45 gals |
| Color | Beige |
| Diameter | 22" |
| Length | 27" |
| Material | PVC |
| Type | Pop-Up |