Landscapers Select
GF-3634 Planter Dolly, 13 in OAL, 13 in OAW, 2.75 in OAH, 1 -Shelf, Plastic Shelf, White Shelf
SKU: 7117377
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$18.99
Features
Specifications
Plastic saucer with casters keeps planters off the floor and makes it easy to move around when cleaning.
| Brand | Landscapers Select |
|---|---|
| UPC | 045734979543 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 32, Section T3 |
| Package Length (in) | 27.15" |
| Package Width (in) | 13.78" |
| Package Height (in) | 22.64" |
| Caster Material | ABS |
| Caster Size | 1.125 Dia in |
| Caster Type | 4 Casters without Break |
| Material Gauge | Plastic |
| Number of Shelves | 1 |
| Overall Height | 2.75 in |
| Overall Length | 13 in |
| Overall Width | 13 in |
| Shelf Color | White |
| Shelf Height | 2.75 in |
| Shelf Length | 13 in |
| Shelf Material | Plastic |
| Shelf Width | 13 in |
| Suitable for | Indoor/Outdoor |