LASCO
1/2 In. IPS to 3/8 In. Compression Thread Brass Adapter
SKU: 4338489
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.49
Features
Specifications
Reducing adapter adapts 1/2" IPS supply line to compression thread. Use to adapt supply lines for various uses.
| Brand | LASCO |
|---|---|
| UPC | 094913071196 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section H4 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Size | 1/2" IPS to 3/8" Compression Thread |
| Material | Brass |
| Finish | Chrome |