Charlotte Pipe
2 In. Slip x Spigot Schedule 40 90 Deg. Street PVC Elbow (1/4 Bend)
SKU: SE2P
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.99
- Buy 6 for $8.99 each and save 10%
Features
Specifications
90 Degree Street Elbow Slip x Spigot made of Schedule 40 PVC material. Durable elbow designed to meet plumbing needs.
| Brand | Charlotte Pipe |
|---|---|
| UPC | 611942081646 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 03, Section I5 |
| Package Length (in) | 3.40" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Fitting Size 1 | 2 In. |
| Fitting Size 2 | 2 In. |
| Connection Type 1 | Slip |
| Connection Type 2 | Spigot |
| Angle | 90 Deg. |
| Schedule | 40 |
| Material | PVC |
| Type | Street |
| Fitting Type | Elbow |