Features
Specifications
Latch Assembly, 1/2 in, For Use With: Accoloy® Eye Type & Kuplex® Clevis Type Sling Hooks
| Brand | Peerless |
|---|---|
| UPC | 042032682441 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section I1 |
| Package Length (in) | 7.60" |
| Package Width (in) | 5.80" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | 599900404 |
| Size | 1/2 in |
| Suitable For Use With | Accoloy® Eye Type & Kuplex® Clevis Type Sling Hooks |