Lava
Pumice 5.75 Oz. Bar Soap
SKU: 10085
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.99
- Buy 24 for $2.69 each and save 10%
Features
Specifications
Formulated with pumice, a by-product of volcanic activity, this soap effectively scrubs away dirt, grease, oil, paint, ink, and other tough soils. The pumice particles work alongside cleansing agents to provide a deep clean without damaging or irritating the skin.
| Brand | Lava |
|---|---|
| UPC | 079567100850 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14 End Cap |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | 10185 |
| Fragrance | Pumice |
| Weight (Oz.) | 5.75 |