A&I Products
19 in Length 18.5 in 3 in, 10 in Lawn Tractor Seat
SKU: LMS2002
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$80.49
Features
Specifications
New replacement riding mower seat. seat does not have provision for operators presence switch. seats fits gravely, mtd, national, snapper, toro, yazoo, western, bolen's, gilson, roper, wheelhorse, dixon, massey and murray mowers the mounting pattern for each brand is indicated w/ a letter in the applications information. does not have provision for operators presence switch.
| Brand | A&I Products |
|---|---|
| UPC | 671958617901 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section T7 |
| Package Length (in) | 18.00" |
| Package Width (in) | 12.80" |
| Package Height (in) | 3.60" |
| Manufacturer Part Number | A-LMS2002 |
| Length | 19 in |
| Width | 18.5 in |
| Depth | 3 in, 10 in |
| Color | Black |
| Suitable For Use With | Vehicles |