Lysol
Professional Original Scent Disinfectant Spray 19 oz
SKU: 104650
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$12.49
Features
Specifications
Disinfectant Spray can be used throughout your home, workplace & hospitals. This spray kills 99.9% of bacteria within 30 seconds on all hard non-porous surfaces. Meets OSHA blood borne pathogens standard. The citric acid formula contains no alcohol, bleach, phenol or harsh abrasives.
| Brand | Lysol |
|---|---|
| UPC | 036241046507 |
| Package Length (in) | 2.50" |
| Package Width (in) | 2.50" |
| Package Height (in) | 10.00" |
| Manufacturer Part Number | 3624104650 |
| Type | Disinfecting Cleaner |
| Size | 19 oz |