Features
Specifications
Use the M-D Vinyl Replacement Insert for Under Door Seals to replace an old and worn-out insert on the existing Under Door Seal. It is made of durable vinyl and provides a seal to protect against drafts, moisture, dust and insects. This vinyl seal is made to fit U-Shape and L-Shape Under Door Seals. The use of a soap and water solution is recommended to assist with installing this product.
| Brand | M-D |
|---|---|
| UPC | 043374063042 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I4 |
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 1.25" |
| Package Height (in) | 36.00" |
| Manufacturer Part Number | 06304 |
| Length | 36 In. |
| Color | Gray |