Building Products 2 In. x 5/8 In. x 36 In. Gray Vinyl Replacement Insert for Standard & Economy Thresholds
SKU: 264326
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.29
Features
Specifications
Use the M-D Vinyl Replacement Insert to replace an old and worn-out insert on your existing threshold. It is made of durable vinyl and provides a seal to protect against drafts, moisture, dust and insects. The use of a soap and water solution is recommended to assist with installing this product.
| Brand | M-D |
|---|---|
| UPC | 043374134667 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I6 |
| Package Length (in) | 0.38" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 36.00" |
| Manufacturer Part Number | 13466 |
| Size | 2 In. W x 0.625 In. H x 36 In. L |
| For Use With | 08383, 08409, Series XX, XXH, EAL300 |