Features
Specifications
The M-D Aluminum Sheet with an Union Jack pattern is a stylish option for interior/exterior design and DIY projects. Adding a modern twist to the appearance of any project, these sheets are light weight and easy to mold and trim. The corrosion resistant material and finish will provide the added benefit of maintaining a like new quality for your decor. For customization of the sheet, cut to desired size using shears or tin snips.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 043374571417 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 04 End Cap |
| Package Length (in) | 36.00" |
| Package Width (in) | 24.00" |
| Package Height (in) | 0.02" |
| Manufacturer Part Number | N342-352 |
| Dimensions | 2 Ft. W x 3 Ft. L |
| Thickness | 0.02 In. |
| Material | Aluminum |
| Finish | Brass |