Building Products 81 In. White Vinyl-coated Foam Top and Sides Door Seal for Doors with Kerf/Channel
SKU: MD91868
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$7.29
Features
Specifications
The M-D Vinyl-coated Foam Top and Sides Door Seal fits doors with a kerf/channel to protect against drafts, moisture, dust and insects. Save on energy by sealing the top and sides of your door and keeping the heat or air conditioning from escaping. The kerf design is easy to install by simply pressing it into the channel of the door stop. No hardware required. Before installation, cut to desired length using scissors.
| Brand | M-D |
|---|---|
| UPC | 043374918687 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section I6 |
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 1.25" |
| Package Height (in) | 81.00" |
| Manufacturer Part Number | 91868 |
| Type | Kerf |
| Color | White |
| Length | 81 In. |
| Width | 1.125 In. |