Features
Specifications
Digitally displays all angles (not just level and plumb) in degrees, slope, or rise/run. Runs for over 500 hours on included 9V battery. SMARTTOOL beeps at any angle you choose.
| Brand | M-D |
|---|---|
| UPC | 043374922882 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25, Section H4 |
| Package Length (in) | 22.80" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 2.40" |
| Manufacturer Part Number | 92288 |
| Accuracy | 0.1" |
| Height | 1.2" |
| Length | 24" |
| Material | Aluminum |
| Vial Material | Acrylic |
| Vial Type | Bubble |