Features
Specifications
For use with the M18™ cordless 2-speed grease gun. May be compatible with competitive grease guns.
- 400g clear barrel
- For use with 2646-20
- May be compatible with other brands
- Heavy duty greasing applications
| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| UPC | 045242285037 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M6 |
| Package Length (in) | 12.85" |
| Package Width (in) | 5.30" |
| Package Height (in) | 3.35" |
| Manufacturer Part Number | 49-16-2646 |
| Badge Branding | Not Applicable |
| Battery System | M18™ |
| Color Finish | Clear |
| Depth | 5.3 Inches |
| FUEL | No |
| Material | Metal |
| Motor Type | Not Applicable |
| Package Quantity | 1 |
| Power Tool Branding | Not Applicable |
| Voltage | NA |
| Country of Origin | China |