Features
Specifications
Hose Tee, Hose Barb, 300 psi, 2 x 2 in
- Easy on/off hose connections
- Positive seals
- Quick and easy assembly
- Maximum operating pressure 300 psi
| Brand | Banjo |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section M3 |
| Package Length (in) | 7.00" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | M220200HBT |
| Connection Type | Hose Barb |
| Pressure Rating | 300 psi |
| Dimensions | 2 x 2 in |