Features
Specifications
Downloads
Nylon Ov Mach Sc, 6-32 x 1/2
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16 End Cap |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.03" |
| Package Width (in) | 0.01" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Class | MR |
| Sub Class | MS |
| Size | 6-32 x 1/2 |
| Head Style | Oval |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Type | Coarse |
| Thread Length | Full |
| Material | Nylon |