10-32 x 3/8" Phillips Round Head, Machine Screw, Stainless Steel
SKU: MR1032X38S
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.13
- Buy 100 for $0.11 each and save 15%
Features
Specifications
Machine Screw, #10-32, UNF, 3/8 in Overall Length, Round Head Type, Phillips Drive Type, Grade 18-8 Grade, Stainless Steel
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section C2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Thread Size | #10-32 |
| Thread Type | UNF |
| Overall Length | 3/8 in |
| Head Type | Round |
| Drive Type | Phillips |
| Grade | Grade 18-8 |
| Material | Stainless Steel |