Features
Specifications
Downloads
Sl Fl Mach Sc Br, 4-40 x 3/16
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.03" |
| Package Width (in) | 0.01" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Class | MR |
| Sub Class | MS |
| Size | 4-40 x 3/16 |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Type | Coarse |
| Thread Length | Full |
| Material | Brass |