Features
Specifications
Machine Screw, #2-56, 1/2 in Overall Length, Round Head Type, Slotted Drive Type, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.60" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Thread Size | #2-56 |
| Overall Length | 1/2 in |
| Head Type | Round |
| Drive Type | Slotted |
| Finish | Zinc Plated |