#8-32 3 in Round Head Slotted/Phillips Machine Screw
SKU: MR832X3
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.25
- Buy 100 for $0.21 each and save 16%
Features
Specifications
Machine Screw, Combo, #8-32, 3 in Overall Length, Round Head Type, Slotted/Phillips Drive Type, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Type | Combo |
| Thread Size | #8-32 |
| Overall Length | 3 in |
| Head Type | Round |
| Drive Type | Slotted/Phillips |
| Finish | Zinc Plated |