Features
Specifications
Machine Screw, #6-32, 1 in Overall Length, Indented Hex/Unslotted Head Type, Hex Drive Type, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C1 |
|---|---|
| Package Length (in) | 2.20" |
| Package Width (in) | 0.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Thread Size | #6-32 |
| Overall Length | 1 in |
| Head Type | Indented Hex/Unslotted |
| Drive Type | Hex |
| Finish | Zinc Plated |