#8-32 3/8 in Indented Hex/Unslotted Head Machine Screw
SKU: MH832X38
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.16
- Buy 100 for $0.14 each and save 13%
Features
Specifications
Machine Screw, #8-32, 3/8 in Overall Length, Indented Hex/Unslotted Head Type, Hex Drive Type, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Thread Size | #8-32 |
| Overall Length | 3/8 in |
| Head Type | Indented Hex/Unslotted |
| Drive Type | Hex |
| Finish | Zinc Plated |