Features
Specifications
Machine Screw, #8-32, 1-1/2 in Overall Length, Indented Hex/Unslotted Head Type, Hex Drive Type, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Thread Size | #8-32 |
| Overall Length | 1-1/2 in |
| Head Type | Indented Hex/Unslotted |
| Drive Type | Hex |
| Finish | Zinc Plated |