Features
Specifications
Downloads
One Way Pn MS SS, 10-24 x 1/2
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16 End Cap |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.04" |
| Package Width (in) | 0.03" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Class | MR |
| Sub Class | HP |
| Size | 10-24 x 1/2 |
| Head Style | One-Way Pan |
| Drive Type | Slotted |
| Thread Type | Coarse |
| Thread Length | Full |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |