#12-24 3/4 in Round Head Phillips Machine Screw
SKU: MR1224X34
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.17
- Buy 100 for $0.14 each and save 18%
Features
Specifications
Machine Screw, #12-24, 3/4 in Overall Length, Round Head Type, Phillips Drive Type, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section C2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Thread Size | #12-24 |
| Overall Length | 3/4 in |
| Head Type | Round |
| Drive Type | Phillips |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |