Features
Specifications
Downloads
Ph Fl Mach Sc SS, 5mm-.8 x 20mm
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section D5 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.20" |
| Package Width (in) | 0.60" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Class | MR |
| Sub Class | MP |
| Size | 5mm-.8 x 20mm |
| Head Style | Flat |
| Drive Type | Phillips |
| Thread Type | Coarse |
| Thread Length | Full |
| Hardness | A2 |
| Material | Stainless Steel |