Features
Specifications
Downloads
26112EP Chrome Six-Function 5.5" Diameter Spray Head Handshower
- Chrome Finish Is Highly Reflective For A Mirror-Like Look That Works With Any Decorating Style
- 5.5" Diameter Spray Head Handshower
- Magnetix(Tm) Technology Features An Innovative Magnetic Docking System
- Six-Function Combination Spray For More Variety
- Meets Epa Watersense(R) Criteria To Conserve Water Without Sacrificing Performance
- Limited Lifetime Warranty
| Brand | Moen |
|---|---|
| UPC | 026508281376 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 07, Section H6 |
| Package Length (in) | 12.40" |
| Package Width (in) | 7.20" |
| Package Height (in) | 4.80" |
| Manufacturer Part Number | 26112EP |
| Country of Origin | China |
| Length | 12.000 In |
| Width | 7.200 In |
| Height | 4.700 In |
| Volume | 406.08 |
| Weight | 1.950 |
| Finish | Chrome |