Features
Specifications
The Handy Mag™ can be used to hold small hardware nails, screws, wire nuts and more securely and conveniently. Sturdy clip easily attaches magnet to belt or pocket. Great for mechanics, electricians, and do-it-yourselfers.
| Brand | Master Magnetics |
|---|---|
| UPC | 095421072217 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section I6 |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Diameter | 2" |
| Height | 3-1/2" |