Features
Specifications
Magnetizer/demagnetizer, leave the magnetizer on the tool for extra magnetic strength. To demagnetize, pass the tool through one of the exterior channels.
- Easy to magnetize small tools
| Brand | Master Magnetics |
|---|---|
| UPC | 095421072248 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 21, Section H6 |
| Package Length (in) | 2.40" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | 07224 |
| Color | Black |
| Length | 1" |
| Material | Ceramic/Rubber |
| Width | 1" |