Lug-All®
1/2 in 3-7/8 in Main Frame Pawl Shaft
SKU: L186
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$24.99
Features
Specifications
Main Frame Pawl Shaft, 1/2 in Dia, 3-7/8 in Length, For Use With: 2250-38, 3000-30, 330-R, 3-A, 4000-20, 420-R and 4-A Cable Hoist
| Brand | Lug-All® |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 11, Section N1 |
| Package Length (in) | 4.00" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 4.00" |
| Manufacturer Part Number | 186 |
| Diameter | 1/2 in |
| Length | 3-7/8 in |
| Suitable For Use With | 2250-38, 3000-30, 330-R, 3-A, 4000-20, 420-R and 4-A Cable Hoist |