Features
Specifications
For decking and subfloors, get the right fastening accessory with the Makita #2 Square Power Bit (5-1/8"). The high quality steel construction is engineered for increased durability and longer bit life. It is ideal for use with the Makita Collated Autofeed Screwdriver Magazine (199145-0, sold separately).
- For use in fastening applications
- High quality steel for long life
| Brand | Makita |
|---|---|
| UPC | 088381534727 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 25 End Cap |
| Package Length (in) | 5.00" |
| Package Width (in) | 8.20" |
| Package Height (in) | 0.40" |
| Manufacturer Part Number | 199409-2 |
| Point Size | #2 |
| Point Type | Phillip |
| Overall Length | 5-1/8" |
| Shank Size | 1/4" |
| Material | S2 Steel |