Features
Specifications
National barn door flush pull (National Model V1012). Provides a functional way to maneuver a sliding door entry while complementing sliding door hardware design. Recommended for use on wood interior doors. Includes fasteners.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780018974 |
| Package Length (in) | 10.60" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | N187-024 |
| Dimensions | 8 In. |
| Finish | Satin Nickel |
| Style | Flush |
| Material | Stainless Steel |
| Interior/Exterior | Interior |