Features
Specifications
National catalog model No. V1812. Miniature brass. Designed to add a decorative appearance to desks, lids, chests, cabinets, table leaves, etc. Product's decorative design and solid brass material makes it ideal for crafts, small chests, and jewelry boxes. Surface mount. Made of solid brass. Screws included. 2 per pack.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613211803 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 19, Section I3 |
| Package Length (in) | 6.40" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N211-805 |
| Finish | Polished Brass |
| Finish Family | Brass |
| Height | 1-5/16" |
| Material | Solid Brass |
| Type | Minature Brass |
| Width | 2-7/8 In. |