Features
Specifications
Air cushioned door stop. Protects walls. Covers minor damage or marks on wall. Easy installation. Permanent self-adhesive backing. Soft plastic. 2-3/8" diameter. 1" projection. 2 per pack.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613213579 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section H5 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | N213-579 |
| Diameter (In.) | 2.375 |
| Finish | Almond |
| Base Material | Plastic |
| Projection (In.) | 1 |
| Mount Type | Self-Adhesive |