Features
Specifications
National Hardware T-Hinge, 55 lb Weight, Surface Mounting, Steel, Black
- WeatherGuard for maximum protection from the outdoor elements
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613900127 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section S1 |
| Package Length (in) | 10.60" |
| Package Width (in) | 7.40" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | N214-015 |
| Finish | Black |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Surface |
| Weight Capacity | 55 lb |