Features
Specifications
National Hardware Gate Hinge, 48 lb Weight, Surface Mounting, Steel, Black, Includes: Fasteners
- WeatherGuard for maximum protection from the outdoor elements
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613900264 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section S2 |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 6.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N214-113 |
| Finish | Black |
| Includes | Fasteners |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Surface |
| Weight Capacity | 48 lb |