Features
Specifications
National Catalog Model No. V119. Designed for reinforcing, attaching, and splicing panels in home and industrial applications. Manufactured of hot-rolled steel. Zinc-plated.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613205055 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I6 |
| Package Length (in) | 9.80" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N220-327 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |
| Length | 10 In. |
| Width | 1 In. |
| Thickness | .07 In.. |
| Number of Holes | 6 Holes |
| Screws Included | No |