Features
Specifications
Catalog model No. 2193BC series. 5 pack with plate and 2 hex nuts, assembled. Manufactured from steel with stainless steel finish.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613191389 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H2 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N222-414 |
| Bolt Diameter (In.) | 1/4 |
| Size Width | 3/4 In. |
| Leg Length | 2-1/2 In. |
| Finish | Stainless Steel |
| Material | Steel |
| Thread Count | 1/4-20 |
| Plate | Yes |
| Nut | Hex Nuts |
| Pipe Size | 3/8 In. |
| Weight | 0.094 lb |