Features
Specifications
Catalog model No. 2078BC thru 2078 series. Bulk box pack. Manufactured from stainless steel. Resists corrosion.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613191136 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H2 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N233-551 |
| Hook Size | 2-1/2 In. |
| Finish | Stainless Steel |
| Hook Type | Heavy Open S |
| Material | Stainless Steel |