Features
Specifications
National Hardware Elephant Hook, 30/100 lb Working Load, 11 mm Trade, 9/32 in Wire Diameter, 1-29/32 in Length, Zinc, Nickel, 1-5/32 in Dia Base
- Revolutionary ceiling hook that can used to organize your home, patio or garage
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780026504 |
| Manufacturer Part Number | N260-139 |
| Base Dimensions | 1-5/32 in Dia |
| Finish | Nickel |
| Length | 1-29/32 |
| Material | Zinc |
| Trade Size | 11 mm |
| Wire Diameter | 9/32 in |
| Working Load Limit | 30/100 lb |