Features
Specifications
Catalog model No. V2076 thru 2076 series. Manufactured from steel with zinc finish.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613121706 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15, Section H3 |
| Package Length (in) | 2.40" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | N273-433 |
| Hook Size | 2-1/2 In. |
| Finish | Zinc |
| Hook Type | Heavy Open S |
| Material | Steel |