Features
Specifications
National catalog model No. 299BC pipe gate hinge, zinc plated. Designed as a replacement hinge for tubular pipe gates. Fits 291 & 293 series hinges. Bar coded. Manufactured from steel.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613275492 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section S2 |
| Package Length (in) | 2.60" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Length | 2 |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |