Features
Specifications
9-inch long utility wall hook. Designed to hold a variety of large plants or other garden items. Coated with Weatherguard Protection to withstand harsh weather conditions and prevent corrosion.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780029659 |
| Package Length (in) | 0.75" |
| Package Width (in) | 12.60" |
| Package Height (in) | 9.84" |
| Manufacturer Part Number | N275-508 |
| Height (In.) | 11.38 |
| Color | Brushed Gold |
| Finish | Weatherguard |
| Material | Steel |
| Width (In.) | 9.45 |