Features
Specifications
National Hardware Bolt and Nut, Ribbed Neck, Dimensions: 1/4 in Dia x 1/2 in L, Steel, Zinc, Suitable for: Fiberglass Garage Doors
- Holds 2 or more parts together
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613280878 |
| Package Length (in) | 4.20" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | N280-875 |
| Dimensions | 1/4 in Dia x 1/2 in L |
| Finish | Zinc |
| Material | Steel |
| Suitable for | Fiberglass Garage Doors |
| Type | Ribbed Neck |