Features
Specifications
National Catalog Model V170. Cold-rolled steel. Bar-type pull/lift designed for windows, cabinets, doors, drawers, etc. Offers attractive easy-grip design. Fits a variety of applications. 4" overall length. Packed with screws.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613116610 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I1 |
| Package Length (in) | 1.50" |
| Package Width (in) | 2.75" |
| Package Height (in) | 6.63" |
| Manufacturer Part Number | N325-563 |
| Material | Steel |
| Finish | Satin Nickel |
| Length | 4 In. |