Features
Specifications
National Catalog Model V140. Secures wooded handrail to wall, stud, or other structurally sound surface. 1Piece, single screw design for quick and easy installation.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613332836 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 17, Section H3 |
| Package Length (in) | 8.00" |
| Package Width (in) | 6.90" |
| Package Height (in) | 5.50" |
| Manufacturer Part Number | N332-833 |
| Material | Zinc Die-Cast |
| Style | Standard |
| Finish | Oil rubbed Bronze |