Features
Specifications
National catalog model No. V839. This extra heavy-duty barrel bolt is rust-resistant; ACQ safe - safe for use with premium woods like cedar and redwood. Can be mounted with carriage bolts for added security. Designed for heavy-duty applications. Made of stainless steel. 1 per pack.
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 038613342477 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I5 |
| Package Length (in) | 10.40" |
| Package Width (in) | 4.40" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | N342-477 |
| Length | 5 In. |
| Finish | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |