Features
Specifications
National Hardware Half Bracket, Steel, Storm Shine Powder-Coated, Black, 11-1/4 in L, 5 in W, 0.108 in D, Fastening Method: Lag Screw, Washer
- Install with lag screws and decorative washer
| Brand | National Hardware |
|---|---|
| UPC | 886780027303 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 18, Section I4 |
| Package Length (in) | 0.25" |
| Package Width (in) | 5.00" |
| Package Height (in) | 11.25" |
| Manufacturer Part Number | N800-217 |
| Color | Black |
| Depth | 0.108 in |
| Fastening Method | Lag Screw Washer |
| Finish | Storm Shine Powder-Coated |
| Length | 11-1/4 |
| Material | Steel |
| Width | 5 |